تهران، خیابان ولیعصر، برج سایه
021-72418695

مشاوره فنی

قرارداد مشاوره فنی چیست؟ شامل چه موادی است؟

کارفرما پس از بررسی های مورد نظر ، انتخاب مشاور و توافق با او، اقدام به عقد قرارداد مشاوره می­‌کند. امضای قرارداد مشاوره فنی استاندارد و مناسب، از هرگونه اختلاف جلوگیری کرده و حقوق و تکالیف طرفین قرارداد را به وضوح معین می­‌کند و بهترین سند برای اثبات همکاری و ارجاع در محاکم قضایی در صورت بروز اختلاف است. حال که به لزوم انعقاد قرارداد برای دریافت خدمات مشاوره پی بردید خالی از لطف نیست که با مواد مندرج در یک قرارداد مشاوره فنی نیز آشنا شوید (تعداد مواد یک قرارداد بسته به توافق طرفین می‌­تواند متفاوت باشد اما موادی که در زیر آورده شده موادی­ست که آوردن آن ها در قرارداد ضروری ست.)

موضوع قرارداد
مدت قرارداد (و نحوه ی تمدید آن)
تعهدات مشاور و کارفرما (نحوه ی انجام و پیشبرد پروژه)
شرح دقیق خدمات مشاوره
مبلغ قرارداد
نحوه پرداخت دست­مزد مشاوره ( میزان پیش پرداخت و اقساط آن)
ضمانت های اجرایی قرارداد (نحوه حل اختلاف)
نحوه فسخ قرارداد (ممنوعیت فسخ یک­جانبه مگر در موارد فورس ماژور)
موارد فورس ماژور (موارد اضطراری)
ضمائم و مکمل های قرارداد (مثل برگه ی مالیات، بیمه، اصلاحیه ها)
سایر موارد (مثل آدرس طرفین، تعداد نسخ قرارداد، قانون حاکم بر قرارداد و غیره)

تعریف مشاوره فنی طبق قانون چیست؟

قبل از پرداتختن به قرارداد مشاوره فنی بیاد بررسی کنیم که مفهوم مشاوره فنی چیست. بهترین راه پی بردن به تعریف مشاوره رجوع به قانون است. آیین نامه خدمات مشاوره مصوب ۱۳۸۹ در ۲۶ ماده و ۳۰ صفحه شرایط و الزامات دقیق انتخاب و به کار گرفتن مشاوره را شرح داده است، مفصل بودن آیین نامه نشان دهنده ی این است که روند به کار گرفتن مشاور، روندی طولانی و شامل جزئیات فراوان است که بهتر است برای انجام این کار مشورت ها و آگاهی های لازم را به عمل آورید. طبق تبصره ۲ ماده ۲ آیین نامه خدمات مشاوره ”مشاور شخصی (حقیقی یا حقوقی) ست که دارای گواهی نامه صلاحیت برای انجام مشاوره است و مشاوره نیز هر نوع ارائه خدمات در زمینه های کارشناسی، مدیریتی، مشاوره ای و مهندسی مشاوره است.” بعضی افراد مشاوره فنی را با مشاوره فنی مهندسی که در زمینه‌های ساختمانی و عمرانی انجام می‌­شود اشتباه می‌گیرند در حالی که مشاوره فنی مهندسی در واقع زیرمجموعه ای از مشاوره فنی محسوب می‌­شود.

آیا به یک قرارداد مشاوره فنی نیاز دارید؟

شما به عنوان یک مشاور فنی یا کارفرما ملزم به دانستن نکات حقوقی و دانش قراردادها نیستید اما در دوران کاری­‌تان قطعا به نوشتن قرارداد مشاوره فنی نیاز پیدا می­‌کنید و از آن جایی که نوشتن قرارداد مسئله‌ای تخصصی و مهم است و بی توجهی و غفلت در آن ممکن است شما را دچار دردسر کند و سر و کارتان با مراجع قضایی بیوفتد؛ بهتر است در این زمینه از شخصی مسلط به حوزه قراردادها کمک بگیرید.

ارائه مدل و روش پیاده سازی سیستم

پس از تببین راهکار گردش اطلاعات سازمانی و مدل کسب و کار سیستم، انتخاب مدل اجرایی و روش های پیاده سازی سیستم مهم ترین عامل در تضمین موفقیت استقرار سیستم محسوب می گردد. ما متناسب وسعت سازمانی، پراکندگی جغرافیایی و محدودیت های سازمانی و فنی، همواره به دنبال ارائه بهترین راه حل برای پیاده سازی سیستم هستیم.

ارائه مدل راه اندازی سیستم مطابق با اولویت های سازمان
ارائه راهکار اجرایی جهت آموزش کاربران و افزایش مهارت های کاربری
تبیین نصب و پیکربندی سیستم بر اساس زیرساخت های ارتباطی و سخت افزاری سازمان
مشاوره فنی بمنظور نگهداری و بازیابی سریع و سهل اطلاعات
ارائه راهکار فنی بمنظور انتقال و تبدیل اطلاعات سیستم موجود

درخواست جلسه

اگر به دنبال مشاور فنی عمرانی و معماری هستید، می توانید فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت، با تیم لوتوس ابنیه، جلسه ای جهت آشنایی بیشتر داشته باشید.